13 Temmuz 2024, Cumartesi

Organize Teknik - Çözüm Üretir...

Telefeon

Arapçeşme Mahallesi Dr. İlhami Karagöz Caddesi 1046/2 Sokak No: 34-B Gebze KOCAELİ

Hizmetlerimiz

Çayırova Hidrolik

 

Endüstriyel Hidrolik Ürünleri

 

Hareketlerin iletim ve denetimin akışkanlar aracılığıyla gerçekleştirildiği sistemlere HİDROLİK SİSTEM denir. Hidrolik, akışkanlar mekaniğinin mühendislik yaklaşımıyla ele alınıp günlük hayata uygulanmasıdır. Hidrolik Sistemler aracılığı ile hidrolik enerji doğrusal ve dairesel hareket üretilebilmek için kullanılmaktadır. Hidrolik sistemlerde kullanılan tüm ürünlerin tasarlanmasında, yenilenmesinde ya da arıza ve değişiminde deneyimli satış mühendisleri ile destek verilmektedir. Hareket Kontrol sistemlerinde güç aktarımında kontrolün en kolay olduğu sistemler olarak hidrolik hala endüstride özellikle de ağır sanayide ağırlığını korumaktadır. Yeni geliştirilen yöntemlerle, endüstriyel hidrolik sistemler ile güç aktarımında kontrol çok yönlü olarak sağlanabilmektedir. Elektronik kontrol sistemlerin gelişimi ve hidrolik sistemler ile ortak çözüm sunabilmesi kontrol yelpazesini geliştirmektedir.

Gebze Hidrolik olarak Rexroth grubunun endüstriyel hidrolik ürün gamını size sunmaktayız. Endüstriyel hidrolik sistemlerde çoğunlukla açık çevrim hidrolik sistemler kullanılmaktadır. Açık çevrim hidrolik sistemleri dizayn ederken yada mevcut sistemleri yenilerken, arıza ararken üç ana grup olarak inceleriz.

 

Amaç

Hidrolik Silindirler

Hidrolik Motorlar

Kontrol Grubu

Basınç Emniyet Valfleri

Yön Valfleri

Kısma Valfleri

Kilitleme Valfleri

Karşı Denge Valfleri

Hidrolik Güç Kaynağı (Hidrolik Güç Ünitesi)

Tank ve Aksesuarları

Hidrolik Pompa

Elektrik Motoru

Hidrolik Pompa Motor Bağlantı parçaları

 

Amaç

Elektrik enerjisinden elde edilen mekanik enerji hidrolik güç çevrim kısmı ile hidrolik enerjiye dönüşür. İstenilen kontrol elemanları ile kontrolü sağlandıktan sonra son noktada hidrolik silindir ya da hidromotor ile tekrar döner yada lineer harekete dönüşür.

Kontrol Grubu

Yön Valfleri

Başlatma, durdurma ya da debi veya akışkanın yön kontrolünde kullanılan tüm valflere “yön denetim valfleri” denir. Yön kontrol valfleri  4 yollu, 3 yollu ve 2 yollu olarak yapılabilirler ve akışın yönünü belirlerler. ISO 4401: 2005 boyutlarına dizayn edildiğinden farklı markalar birbiri yerine muadil olarak kullanılmaktadır. Maksimum 350 bar çalışma basıncında 1100 lt/dak. ya kadar yön valfleri bulunmaktadır.

 

Basınç Emniyet Valfi

Sistemdeki basıncı bir basınç ile sınırlamayı sağlar. Özelikle DBD serisi basınç emniyetler ile düşük lekaj miktarı ve geniş kontrol aralığı sunabilmektedir. Yüksek kalitesi sayesinde sistemlerde en büyük arıza nedeni olan basınç emniyetler unutulan ürünler olmaktadır.

Çekvalfler

Sistemde iki taraf kilitlemeyi yada tek yönde geçişi sağlayan ürünlerdir. Basınç altında çalışan devrelerin yalıtımı hasar anında yükün düşmesini engellemede yük altındaki kullanıcıların sürtünme haraketini engellemede kullanılır.

 

Kısma Valfleri

Yükleri doğrusal veya dairesel hareket  ettirmeleri yavaş - hızlı olabilir. Bunu belirleyen iş Elemanlarına giren akışkanın debisidir. Bu debiyi yağ geçiş kesitini değiştirerek ayarlayabiliriz.

 

Lojik Valfler

Hidrolik sistemlerde yüksek debi ve basınç kontrolü gereken yerlerde kullanılır. Gebze Hidrolik olarak özellikle yüksek debinin olduğu yerlerde lojik sistemler dizayn etmekteyiz.Kullandığımız lojik valflerimiz DIN ISO 7368 normunda 420 bar çalışma basıncına ve 25000 lt kapasiteye kadar ulaşmaktadır.

Hidrolik Güç Kaynağı (Hidrolik Güç Ünitesi)

Tank ve Aksesuarlar

DIN 24567 normunda belirtilen ebatlarda malzemesi ST 37 çelik projeye özel tank dizayn yapıp imal etmekteyiz. Kullanılacak yağ, su, glikol ya da benzerleri ise 316 paslanmaz ile imal edilecektir. Tüm tanklarımızda kumlama yaparak boya işlemine başlamaktayız.

Hidrolik Pompa

Mekanik Enerjinin hidrolik enerjiye dönüştürülmesinde hidrolik pompalar kullanılır. Gebze Hidrolik bünyesinde bulunan geniş pompa stoğu ile 7/24 sizlere etmeye hazırdır. Hidrolik pompalarda hangi marka olduğuna bakılmadan arızalı pompa yerine muadil pompa hizmetini sistemde kaplin kampana değişimi ile vermekteyiz.

 

Hidrolik pompaları üç ana gruba ayırabiliriz.

Dişli Pompalar

Dıştan Dişili Pompalar

İçten Dişli Pompalar

Paletli Pompalar

Sabit deplasmanlı Paletli Pompalar

Değişken Deplasmanlı Paletli Pompalar

PV7 serisi pompalar özellikle talaşlı imalat makinalarında kullanılmaktadır.

Pistonlu Pompalar

Sabit Deplasmanlı Pistonlu Pompalar

A2F serisi pompalar endüstride her alanda kullanılmaktadır.

Değişken deplasmanlı Pistonlu Pompalar

A10 V serisi ve A4VSO serisi pompalar en çok kullanılan pompalardır.

Deneyimli Proje Satış Mühendislerimiz ile sisteminize ihtiyacı olan pompaların seçimini Gebze Hidrolik olarak  yerinde,olması gerektiği gibi yapmaktayız.

Pompa seçiminde;

Kullanılacak yağ tipi

İstenilen basınç aralığı

İstenilen debi aralığı

Çalışma sıcaklığı

Kontrol tipi

Bakım imkanları

Ve maliyet göz önünde bulundurulur.