13 Temmuz 2024, Cumartesi

Organize Teknik - Çözüm Üretir...

Telefeon

Arapçeşme Mahallesi Dr. İlhami Karagöz Caddesi 1046/2 Sokak No: 34-B Gebze KOCAELİ

Hizmetlerimiz

Şekerpınar Paslanmaz Filtre Teli

Paslanmaz Elek ve Filtre Telleri

2014 yılından bugüne dek hizmet veren firmamız; paslanmaz elek telleri ve filtre telleri üretimi sağlamaktadır. Standart örgü düz (plain) şeklinde olan paslanmaz elek teli çeşitlerimiz, her iki yönde de alt üst olarak tel geçiş şekli bulundurur. Paslanmaz filtre telleri ve elek teli modelleri 304 ve 316 kalite olarak yurt dışından ithal edilmektedir. Bu alanda elek ve filtre tellerinin MESH (MEÇ) ölçü birimi yer almaktadır. MESH bir örgü birimi ifadesi taşımaktadır.

Paslanmaz (Mesh) Telleri, 304 – 316 Kalite Olarak Firmamız Tarafından Yurtdışı’dan İthal Edilmektedir.

Teknik Bilgiler

Paslanmaz krom nikel elek telleri endüstriyel dünyada en popüler dokumalardır. Bu ürünler imalatta filtrasyon amacı ile kullanılmaktadır. Korozyon direnci ve dayanıklılığı çok iyidir. Paslanmaz çelik elekler K304 ve K316′ dır. K304 % 18 krom ve % 8 nikel içerir. K316 ise %18 krom ve %10 nikel içerir. Ayrıca %2 molibden alaşımlıdır. Molibden tuzlu su ve asit ortamlarında korozyona karşı direncini arttırır. Ancak K316, K304′ e göre daha pahalıdır.

 

Kullanım Alanları

 Her turlu hammadde ve malzeme elemede, süzgeç ve filtre teli olarak yaygın olarak kullanılırlar.Özellikle yüksek sıcaklığa dayanabilmesi,su ve asidik ortamlarda çok rahatlıkla kullanılabilmesi ve üstün mekanik özellikleri bakımından yaygın olarak tercih edilme nedenlerindendir. Paslanmaz elek telleri filtre sanayi, granit ve kuartz ocakları, tarım sanayi, makine sanayi, endüstriyel mutfak sanayi, gübre sanayi, plastik hammadde sanayi, otomotiv sanayi, tekstil sanayi, ilaç ve kimya sanayilerinde kullanılmaktadır.

Paslanmaz Elek Teli Çeşitleri

Endüstriyel alanı incelediğimizde paslanmaz elek teli ve paslanmaz filtre teli ürünlerinin popülerliği ile karşılaşıyoruz. Bu ürünlerin kullanım alanları sanayi, tarım, plastik hammadde ve otomotiv sanayisine kadar uzanıyor. Yaygın kullanım alanları içerisinde en önemli husus, tercih ettiğiniz paslanmaz elek ve filtre telinin dayanıklılığıdır. Uzun ömürlü kullanım sahası yaratabilmek için tellerin yüksek sıcaklığa dayanabilmesi ve asit barındıran ortamlarda rahatça kullanılabilmesi gerekir. Üstün mekanik özellikleri ile Organize paslanmaz elek telleri ve diğer ürün çeşitleri, yüksek sıcaklığa karşı dirençli ve dış faktörlere karşı dayanıklı ürünlerdir. Talep ettiğiniz boyutlardaki filtre tellerinin kesim işlemleri de kendi tezgahlarımız üzerinde yapılabilmektedir.

 

Özellikle elek tellerinin üretim aşamasında gerginlik payı büyük bir rol oynar. Ürün yeterli gerginlik seviyesine ulaşamamış ise eleme yapılacak malzeme tek bir nokta üzerinde birikebilir. Bu durum da sağlıklı bir eleme işlemi gerçekleştirilemez. Sorunlu işlemler haricinde problemi bulunan elek ve filtre telleri kısa süre sonra zarar görmeye/ kırılmaya başlar. Organize paslanmaz filtre telleri ve çeşitlerimiz kaliteli üretim standartları ile oluşturulup sizlere iletilmektedir. Bu nedenle elek ve filtre teli modellerimizde paslanma, kırılma gibi sorunlar ile karşılaşmazsınız.

Paslanmaz elek telleri, filtre telleri konusunda bilgi almak, ürünlerimizi incelemek, fiyat seçeneklerini araştırmak için iletişim sayfamızı ziyaret edebilir ve bizleri arayabilirsiniz. Organize Teknik olarak sizlerin ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayabilmek adına çalışmalarımızı sürdürüyoruz.